Kultusminister Konferenz

Schriftgröße ändern

Zum Ändern der Schriftgröße verwenden Sie bitte die Funktionalität Ihres Browsers. Die Tastatur-Kurzbefehle lauten folgendermaßen:

[Strg]-[+] Schrift vergrößern
[Strg]-[-] Schrift verkleinern
[Strg]-[0] Schriftgröße zurücksetzen

schließen
 

Наразі опрацювання заявок на оцінку документів про вищу освіту затримується.  Дізнатися більше

Оцінка документів про вищу освіту

Оцінка іноземних документів про вищу освіту

Що таке оцінка документів про вищу освіту?

Оцінка документів про вищу освіту – це офіційний документ Центрального відомства з питань іноземної освіти в Німеччині (ZAB – Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen), який містить інформацію про те, яку освітньо-професійну кваліфікацію здобула особа, а також які академічні та професійні права пов’язані з цією кваліфікацією. 

Оцінка документів, складена Центральним відомством з питань іноземної освіти, може спростити для Вас працевлаштування у Німеччині з Вашою вищою освітою. Важливо зазначити, що такий сертифікат слугує лише для встановлення еквівалетності Вашої кваліфікації, але не є офіційним підтвердженням визнання Ваших документів про вищу освіту.

Яку інформацію містить оцінка документів про вищу освіту?

У сертифікаті вказаний рівень німецької освіти, якому відповідає Ваш іноземний освітній ступінь. Окрім того, документ надає інформацію про можливості продовження навчання, нормативно-правову базу для використання академічних ступенів, процедуру визнання професійної кваліфікації. Цей сертифікат носить інформаційний характер і не надає заявнику юридичних прав.

Сертифікат надається Вам у короткій та довгій формі. Коротка форма слугує супровідним документом до Вашого резюме, щоб полегшити Вашому потенційному роботодавцю чи центру зайнятості швидку оцінку та зіставлення Вашого іноземного диплому з німецькими кваліфікаціями. Довгу форму сертифіката Ви можете використовувати тоді, коли потрібно надати детальнішу інформацію про Вашу вищу освіту та пов’язані з нею можливості для продовження освіти або працевлаштування за фахом.

Для яких видів освітньої кваліфікації можлива оцінка документів про вищу освіту?

Центральне відомство з питань іноземної освіти (ZAB) оцінює іноземні документи про вищу освіту з усього світу. Важливо: ZAB не здійснює оцінки у випадках незавершеної вищої освіти, а також оцінки освітніх кваліфікацій, які не належать до вищої освіти. Центральне відомство також не здійснює оцінки свідоцтв про середню освіту. 

Важливі критерії

  • За наявності обґрунтованих сумнівів щодо автентичності поданих освітніх документів їхня оцінка не здійснюється.
  • Оцінка диплому можлива лише тоді, якщо освітня кваліфікація здобута в установі, яка визнана у Вашій країні закладом вищої освіти.
  • Якщо у Вашій країні передбачена акредитація освітніх програм, тоді й Ваша освітня програма повинна бути акредитована.
  • Якщо Ви закінчили програму подвійних дипломів і здобули не лише іноземний, але й німецький диплом, оцінка документів про освіту не потрібна.

На що слід зважати, якщо у Вас медична кваліфікація?

Оцінка документів про вищу освіту в жодному разі не заміняє офіційного визнання кваліфікації лікаря, без якого у Німеччині неможлива професійна лікарська діяльність. Якщо Ви плануєте працювати лікаркою чи лікарем у Німеччині, сертифікат з оцінкою Вашого диплому про вищу освіту не підходить для Вашої цілі.

Будь ласка, подавайте запит на визнання освітньої кваліфікації не до Центрального відомства з питань іноземної освіти, а до відповідного компетентного органу.

Це також стосується стоматологів, аптекарів, лікарів-психотерапевтів, дитячих та підліткових лікарів-психіатрів, фахівців в області сестринської справи.  

Окрім того, оцінка документів про вищу освіту не надає права на використання німецького академічного ступеня «Dr. med». Використання академічних ступенів регулюють положення федеративних земель Німеччини, які Ви зможете переглянути тут.

На що слід зважати, якщо у Вас кваліфікація вчителя?

Оцінка документів про вищу освіту в жодному разі не заміняє офіційного визнання кваліфікації вчителя, яке дає право на професійну діяльність у державних школах німецьких федеральних земель. Якщо Ви плануєте працювати вчителькою чи вчителем у німецькій державній школі, оцінка документів про вищу освіту не підходить для Вашої цілі.

Будь ласка, подайте запит на визнання освітньої кваліфікації до відповідного компетентного органу. Список установ, які відповідають за визнання іноземних освітніх кваліфікацій, Ви знайдете тут.

Втім, оцінка документів про вищу освіту може знадобитися, якщо з Вашою кваліфікацію вчителя Ви хочете працювати у сфері нерегульованих професій, наприклад, за фахом математика, хіміка тощо або як учитель у мовній чи музичній школі та інших закладах додаткової освіти.

Нормативно-правова база

«Конвенція про визнання кваліфікацій з вищої освіти в європейському регіоні» (Лісабон, 11 квітня 1997 року), ратифікована Німеччиною 01.10.2007.

Землі Федеративної Республіки Німеччини делегували оцінку документів про вищу освіту Центральному відомству з питань іноземної освіти (ZAB – Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen). Центральне відомство оцінює іноземні документи про вищу освіту з усього світу.


Детальна інформація щодо процедури оцінки освітніх документів


У Вас є запитання?

Тоді напишіть нам за адресою zabservice@kmk.org.

Якщо у Вас виникли запитання щодо Вашої заявки, просимо вказати Ваш реєстраційний номер у темі листа. Таким чином ми зможемо швидше Вам допомогти. 

Ви можете також зателефонувати до нас.

Наша команда інформаційної підтримки чекає на Ваше повідомлення і з радістю Вам допоможе.