Kultusminister Konferenz

Schriftgröße ändern

Zum Ändern der Schriftgröße verwenden Sie bitte die Funktionalität Ihres Browsers. Die Tastatur-Kurzbefehle lauten folgendermaßen:

[Strg]-[+] Schrift vergrößern
[Strg]-[-] Schrift verkleinern
[Strg]-[0] Schriftgröße zurücksetzen

schließen
 

Наразі опрацювання заявок на оцінку документів про вищу освіту затримується.  Дізнатися більше

Збір за оцінку документів про вищу освіту

Розмір збору, який стягується за оцінку документів про вищу освіту, визначений Положенням про сплату збору за здійснення перевірки професійних кваліфікацій федеральної землі Берлін (BQPGebVO).

Розмір збору

200 євро – за першу заявку

Виготовлення першого сертифіката з оцінкою Ваших освітніх документів коштує 200 євро.

100 євро – за кожну наступну заявку

Плата за кожний наступний сертифікат з оцінкою Ваших освітніх документів складає 100 євро, наприклад, у разі

 • оцінки ще однієї здобутої кваліфікації
 • повторного виготовлення сертифіката з оцінкою документів про вищу освіту
 

Як відбувається оплата?

Крок 1
Коли ми отримаємо Вашу заявку, надіслану поштою, то одразу відправимо Вам електронного листа з платіжною вимогою (Gebührenbescheid). У цьому документі Ви знайдете всю необхідну інформацію про оплату: розмір збору, термін сплати, номер банківського рахунку Центрального відомства з питань іноземної освіти (ZAB).

Крок 2
Ви сплачуєте збір через грошовий переказ на банківський рахунок Центрального відомства з питань іноземної освіти (ZAB). На жаль, оплата за допомогою кредитної картки, PayPal тощо неможлива. Важливо: Вам не потрібно надавати підтвердження про сплату збору.

Крок 3
Після того, як кошти надійдуть на банківський рахунок Центрального відомства, ми надішлемо Вам електронного листа з підтвердженням сплати збору (Zahlungsbestätigung). Лише після цього ми розпочнемо оцінювання Ваших документів про вищу освіту.

 

Оплата, фінансова допомога, скасування заявки

Інформація щодо оплати

На що слід зважати у разі оплати з-за кордону?

Якщо Ви хочете здійснити SWIFT-переказ, ми рекомендуємо Вам проконсультуватися з Вашим банком. Повідомте співробітнику банку, яка сума повинна надійти на банківський рахунок Центрального відомства. Таким чином Ви зможете уникнути перерахування неправильної суми на наш рахунок, що інколи може бути зумовлено додатковим збором за банківські послуги. Центральне відомство з питань іноземної освіти (ZAB) розпочинає оцінювання освітніх документів лише тоді, коли на наш рахунок надійшла правильна сума коштів.

 • Вкажіть у бланку платіжного переказу, що Ви переймаєте всі додаткові кошти, пов’язані з банківськими послугами: для цього напишіть у полі «Details of Charges» (поле 71A) слово «OUR».
 • Будь ласка, з‘ясуйте всі запитання щодо оплати з Вашим банком до того, як здійснити переказ.

У разі грошового переказу SEPA додаткові кошти за банківські послуги не стягуються.

Чи може інша особа здійснити оплату замість мене?

Інші особи теж можуть сплатити збір за опрацювання Вашої заявки. Важливо: якщо оплату здійснюєте не Ви, у полі «Призначення платежу» необхідно обов’язково вказати Ваше ім’я та реєстраційний номер. В іншому разі ми не зможемо визначити, чия заявка оплачена.

Чи можна продовжити термін сплати збору?

На сплату збору за опрацювання заявки Вам надається три тижні. В окремих випадках можливе відтермінування сплати. Якщо Ви бажаєте відтермінувати сплату, напишіть нам, будь ласка, за адресою zabservice@kmk.org. Зверніть увагу на те, що опрацювання Вашої заявки і здійснення оцінки освітніх документів починається лише після того, як уся сума надійшла на наш рахунок.

Чи можу я отримати попередній кошторис?

Складання попереднього кошторису неможливе. Вся інформація про розмір збору за опрацювання заявок і оцінювання документів про вищу освіту міститься на нашій інтернет-сторінці.

Чи можлива оплата частинами?

Оплата частинами неможлива.

Чи можливе звільнення від сплати збору?

Звільнення від сплати збору за опрацювання заявки та оцінку документів про вищу освіту неможливе. За певних умов можливе отримання фінансової допомоги у сплаті збору. Детальнішу інформацію Ви знайдете у наступному розділі.

Фінансова допомога

Чи можу я отримати фінансову допомогу в оплаті сертифіката?

Зазвичай Ви повинні самі оплатити виготовлення сертифіката з оцінкою Ваших освітніх документів. Проте існує можливість отримати фінансову допомогу в оплаті сертифіката.

Важливо:
Будь ласка, подбайте про фінансову допомогу перед тим, як подати заявку на оцінку Ваших документів про вищу освіту. Після подачі заявки отримати фінансову допомогу буде неможливо.

Тут Ви знайдете детальнішу інформацію щодо фінансової допомоги.

Фінансова допомога від центру зайнятості або Федерального агентства з працевлаштування
Ви зареєстровані як клієнтка чи клієнт в одному з центрів зайнятості (Jobcenter) або в агентстві з працевлаштування (Arbeitsagentur)? Тоді запитайте у відповідній установі про те, чи зможете Ви отримати фінансову допомогу у сплаті збору за наші послуги.

Фінансова допомога від Федерального уряду Німеччини (Anerkennungszuschuss)
Ви можете подати заявку на виділення коштів для визнання кваліфікації від Федерального уряду Німеччини (Anerkennungszuschuss). У цьому Вам допоможе інформаційний центр мережі «Integration durch Qualifizierung (IQ)» поблизу Вашого місця перебування. Детальну інформацію Ви знайдете на інтернет-сторінці Визнання кваліфікацій у Німеччині, а також в інформаційній брошурі Flyer zum Anerkennungszuschuss.

Як заповнити заяву про заміну платника (Abtretungserklärung) центру зайнятості?

Вам необхідно самостійно заповнити заяву про заміну платника (Abtretungserklärung) і надіслати її до Вашого центру зайнятості.

 • Почекайте на отримання листа з платіжною вимогою (Gebührenbescheid) від Центрального відомства з питань іноземної освіти (ZAB).
 • Вкажіть у Вашій заяві про заміну платника банківські реквізити ZAB.
 • Надішліть підписану заяву про заміну платника до Вашого центру зайнятості.

Стягнення за скасування заявки

Яка плата стягується у разі скасування заявки?

У разі скасування заявки або її відхилення Центральним відомством з питань іноземної освіти (ZAB) з Вас можуть стягнути додаткову плату. Згідно із законом (§3 BQPGebVO), розмір додаткової плати може сягати до 50 відсотків від загальної вартості оцінки документів про вищу освіту. Решта коштів буде повернена Вам. Повернення коштів на банківський рахунок платника може тривати до 6 тижнів.

Якщо Ви скасували заявку на оцінку освітніх документів

Розмір додаткової плати за скасування заявки залежить від того, на якому етапі перебувало опрацювання Вашої заявки.

 • Якщо Ви сплатили збір, але опрацювання Ваших документів ще не почалося: 20 %
 • Опрацювання Ваших документів вже розпочалося: 30 %
 • Опрацювання Ваших документів розпочалося і Вам надійшло прохання щодо надання додаткових документів: 40 %
 • Оцінка документів про вищу освіту була здійснена і сертифікат з оцінкою виготовлено: 50 %

Якщо Ви хочете скасувати Вашу заявку на оцінку документів про вищу освіту, напишіть нам, будь ласка, електронного листа за адресою: zabservice@kmk.org.

Якщо ZAB відхилило Вашу заявку

Центральне відомство з питань іноземної освіти (ZAB) може відхилити Вашу заявку. Зокрема це може статися тоді, якщо у Вашого закладу вищої освіти чи/та освітньої програми/спеціальності, за якою Ви навчалися, була відсутня акредитація на момент здобуття диплому або якщо Ви не надаєте додаткових документів, про які Вас попросило ZAB. У такому разі з Вас буде стягнено до 40 відсотків збору за оцінку освітніх документів.

На який рахунок буде здійснено повернення коштів?

Повернення коштів буде здійснено на той банківський рахунок, з якого був переказаний збір за оцінку освітніх документів. Якщо нам знадобляться додаткові реквізити для повернення коштів, ми зв’яжемося з Вами електронною поштою. Якщо Ви бажаєте повернення коштів на інший банківський рахунок, напишіть нам, будь ласка, електронного листа.

Що потрібно знати про повернення коштів на закордонний рахунок?

За SWIFT-перекази стягується додаткова плата за банківські послуги. Банк стягує цю плату з тієї суми, яку ми Вам повертаємо. Тому за можливості рекомендуємо використовувати рахунок у межах країн-членів SEPA. За перекази SEPA додаткові кошти за банківські послуги не стягуються. Якщо у Вас виникли запитання, зверніться, будь ласка, до Вашого банку.У Вас є запитання?

Тоді напишіть нам за адресою zabservice@kmk.org.

Якщо у Вас виникли запитання щодо Вашої заявки, просимо вказати Ваш реєстраційний номер у темі листа. Таким чином ми зможемо швидше Вам допомогти. 

Ви можете також зателефонувати до нас.

Наша команда інформаційної підтримки чекає на Ваше повідомлення і з радістю Вам допоможе.